Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥❤♥
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od Nensy85 Juče u 11:23 pm

» ВЕЛИКА СУБОТА
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 12:37 pm

» ВЕЛИКИ ПЕАТК
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 12:25 pm

» ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 12:10 pm

» ВЕЛИКА СРЕДА
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 12:01 pm

» Problemi sa zelucem
od Nensy85 Uto Apr 15, 2014 12:16 pm

» Cajevi za sve probleme u vezi menstruacije,nerazvijene materice i ostalih problema materice
od Nensy85 Uto Apr 15, 2014 12:37 am

» Цвети
od Nensy85 Pon Apr 14, 2014 1:46 pm

» Lazareva subota ili Vrbica
od Nensy85 Sub Apr 12, 2014 7:23 pm

» Spermogram i spermokultura
od marasrna Pet Apr 11, 2014 3:52 pm

Sex u trudnoci

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Sex u trudnoci

Počalji od Crnokosa taj Sub Avg 14, 2010 8:37 pm

Da li upraznjavate? Koje poze?
Evo sta kazu:

Da biste uživali u seksu važno je znati da vođenje ljubavi ne može naškoditi fetusu koji se razvija. On je dobro zaštićen u materici amnijskom tečnošću i membranama, a i sama materica je dobro zatvorena nagomilanom sluzi koja stoji na mestu sve do pre porođaja. Čak i duboka penetracija je sigurna, ali naravno mora biti nežna tako da ne izazove neugode.

Mnoge žene znaju da je vreme u središnjim mesecima trudnoće senzualno, čak erotično. Telesne promene, kao što je povećanje vaših grudi, može trenutno služiti povećanju vašeg interesa za seks, što zapravo vodi jačem seksualnom zadovoljstvu. Neke žene mogu po prvi put doživeti orgazam tokom trudnoće, dok druge stižu do orgazma mnogo brže. Doživaljvanje orgazma je potpuno sigurno, zapravo može se smatrati čak i korisnim jer materica često ostaje tvrda i čvrsta nekoliko minuta nakon toga.

Naravno, može se dogoditi da osećate smanjenu želju tokom trudnoće, ili da potpuno izgubite interes za seks. Ovi osećaji nisu neuobičajeni, ali mogu prouzrokovati nepotrebnu napetost između vas i vašeg partnera ako ne želite biti otvoreni i o tome razgovarati. Vaš partner bi se mogao osećati odbačenim pa je potrebno pronaći neke druge načine kako jedno drugom iskazati ljubav i poverenje.

Različiti načini vođenja ljubavi

Važno je da tokom trudnoće vi i vaš partner pokažete jedno drugom telesnu naklonost što ne mora uvek podrazumevati i seksualni odnos. U vama može tokom trudnoće rasti želja za čestim milovanjem i ostalim načinima naklonosti koje vam partner pruža, a zapravo bez seksualnog odnosa. Muškarci to često vrlo teško razumeju zato što oni takav telesni kontakt povezuju sa seksualnim činom. Objasnite svom partneru kako se osećate tako da biste zajedno mogli naći neke druge načine izražavanja svoje ljubavi jedno prema drugome.

Pokušajte eksperimentisati sa različitim oblicima seksualne igre što ne mora nužno završiti penetracijom, tako da još uvek možete voditi ljubav a da ne osećate to kao seksualni čin. Trebaće vam vremena dok pronađete ono u čemu oboje uživate i ne plašite se reći svom partneru šta vam se sviđa a šta ne.
Milovanje, masaža, uzajamna masturbacija i oralni seks, samo su neke mogućnosti u vođenju ljubavi u kojima oboje možete uživati i što povremeno može biti primerenije od potpunog seksualnog čina.
Kako postajete krupniji, neki položaji za vođenje ljubavi činiće vam se mnogo udobniji od drugih. Isprobajte neke položaje u kojima vas vaš partner neće opteretiti svojom težinom.

Izvor: www.mamaibeba.rs

Crnokosa
Admin
Admin

Ženski Datum upisa: 07.08.2010

http://svetzena.free-forums.biz

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sex u trudnoci

Počalji od Brana taj Sre Avg 18, 2010 11:18 pm

Meni je doktor preporucio da do 3.meseca ne treba upraznjavati odnose zbog ucvrscivanja i uglavljivanja ploda u matericu,i ja sam to postovala,kasnije sve zavisi od potrebe,toka trudnoce,ipak treba biti oprezan jer zarad dara koji se dobije par meseci bez odnosa se moze izdrzati! :midi:

Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja: 02.01.1988
Datum upisa: 18.08.2010
Godina: 26

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Caca taj Uto Feb 22, 2011 3:26 pm

I ja tako mislim cak se i bojim za bebicu.Kazu nece joj nista smetati ali ja se ipak suzdrzavam koliko mogu.A veoma sam raspolozena za whoopie .Kod mene i mm su jos uvjek medeni dani,ostala sam trudna od prvog ciklusa,udala sam se prije mjesec i po dana.Presrecna sam...Sve cemo mi nadoknaditi... :mig:

Caca
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa: 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Uto Feb 22, 2011 4:23 pm

Jao sanjice bas super jeej
Dobrodosla... foryou

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Caca taj Uto Feb 22, 2011 5:42 pm

Hvala,divne ste... t45105

Caca
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Uto Feb 22, 2011 6:57 pm

sanjica990 ::I ja tako mislim cak se i bojim za bebicu.Kazu nece joj nista smetati ali ja se ipak suzdrzavam koliko mogu.A veoma sam raspolozena za whoopie .Kod mene i mm su jos uvjek medeni dani,ostala sam trudna od prvog ciklusa,udala sam se prije mjesec i po dana.Presrecna sam...Sve cemo mi nadoknaditi... :mig:
huug congrat

Brana
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tina taj Uto Maj 31, 2011 8:59 pm

Upraznjavamo ga skoro svaki drugi dan,prija mi bas,bas glovee ali juce su mi pocele kontrakcije i strah me da nije od toga,sutra cu pitati doktora.

Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja: 14.07.1989
Datum upisa: 08.03.2011
Godina: 24

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Uto Maj 31, 2011 9:05 pm

pazi mila na to,od orgazma mogu da se jave kontrakcije,, huug

Brana
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tina taj Uto Maj 31, 2011 9:06 pm

pa i mislila sam da od toga moze da se desi :umislima: sutra cemo videti sta ce mi lekar reci blowkiss

Tina
Urednici

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Caca taj Uto Maj 31, 2011 9:37 pm

Meni je doktor zabranio sex,sada kad sam bila u bolnici.Kaze mi vaginalni ne smes,a za druge varijente se snadji,ja umalo da umrem od smjeha i sramote.

Caca
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tina taj Uto Maj 31, 2011 9:39 pm

:lol: hahahha ludak. A sto ti zabranio? mozda ce i meni...

Tina
Urednici

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Caca taj Sre Jun 01, 2011 9:51 am

Ne znam,on je sumnjao da su ti bolovi koje imam kontrakcije.A od orgazma materica kontrahuje,a beba nisko i postoji mogucnost da se otvorim.Opet trebao mi je zabraniti sve telesne strasti .Posle su utvrdili da nisu kontrakcije,pa mi povremeno .

Caca
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bubi89 taj Sre Jun 01, 2011 10:05 am

Ja sam se sexala do sredine 8. redovno... A posle sam u 9. jos ejdnom :lol:
Inace doktorka mi rekla kao da niko, bez obzira da li mu je trudnoca ok ili ne, ne bi trebao da se sexa vise kad udje u 8. mesec...

♥.♥.♥.♥.♥.♥.♥.♥
 ..04.02.2011..

Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja: 02.06.1989
Datum upisa: 04.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Caca taj Sre Jun 01, 2011 10:16 am

I ja cu do tad.I pred termin obavezno. Da se lakse porodim.

Caca
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama m taj Sub Jun 04, 2011 10:23 am

hm.......nezgodno!jedva cekam da se porodim!a poze ja gore drugacije nemogu od stomaka!ali ipak je nezgodno!kad imam bolove ne ali redovno ja bi svaki dan da mogu :lol: :lol: a sa prvim detetom muz nije smeo posle 7 meseca plasio s eda bebu nepovredi...... :lol: :lol: sad je drugacije.........jedva cekam da se porodim!!!

mama m
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum rođenja: 17.05.1986
Datum upisa: 04.05.2011
Godina: 27

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu