Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥❤♥
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od zvrki Pon Dec 07, 2015 11:20 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Hemoroidi
od Alternativa Medica Pon Jun 01, 2015 12:29 pm

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm

» Casovi i prevodjenje nemackog jezika
od usluzni Čet Dec 04, 2014 1:45 am

» Duhovne pesme i tekstovi
od majona75 Pet Sep 19, 2014 1:01 pm

» Budite lukavi, izaberite najbolje - HIT destinacija ostrvo Lesbos
od usluzni Pon Avg 11, 2014 7:15 am

» Nasa mila Mara se porodilaaaaa!!!!!!
od marasrna Sre Avg 06, 2014 12:50 am

» Vasa prica o porodjaju
od kathy_gm Pon Jun 16, 2014 7:44 pm

» Цвети
od Crnokosa Čet Maj 01, 2014 9:02 am

Prakticne (i jeftine) police u kuci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Prakticne (i jeftine) police u kuci

Počalji od Gost taj Pon Dec 06, 2010 5:37 pm

Uredite kuhinju: Lepe, moderne i praktične police

Ako su vam dosadili stari viseći elementi ili nemate dovoljno para za opremanje kompletne kuhinje u novom stanu, otvorene police su savršeno rešenje. Osim što na njima možete da držite sve što vam je potrebno, poput tanjira, čaša, začina i pojedinih namirnica, otvorene police mogu da budu i ukras vaše kuhinje. Budite sigurni da ćete u tom slučaju i kuvati s većim zadovoljstvom.

Ovo rešenje ne mora da bude skupo, posebno ukoliko odlučite da zasučete rukave, a drvo, medijapan, univer, staklo, kant trake, nosače, šrafove i tiplove možete da nađete u prodavnicama pločastog materijala.
Boju, oblik i materijal birajte prema donjim kuhinjskim elementima, a ako želite neobično rešenje, možete da se odlučite za kontrast ili kombinaciju različitih stilova.
Istini za volju, ovo rešenje zahteva češće brisanje prašine i redovno pranje posuđa na kome se skupljaju isparenja, ali ne brinite – kad vam to dosadi, možete da kupite zatvorene viseće ormariće.

IDEALNO ZA POTKROVLJE
Ukoliko živite u potkrovlju i imate kuhinju s kosim plafonom, ne razmišljajte o visećim kuhinjskim elementima jer je njihova izrada veoma komplikovana i skupa. Umesto toga postavite police jednu iznad druge. Koristite univer ili madijapan ploče ili lepo obrađene bukove daske širine najmanje 25 cm, jer ćete na njima morati da držite i tanjire velikog prečnika. Kupite čelične nosače, najpouzdaniji su i trpe najveće opterećenje.

Razmak između dve police ne bi trebalo da bude manji od 30 cm kako biste na njima mogli da držite i visoke čaše, flaše, velike tegle za testeninu... Ispod poslednje police montirajte zakačke za kuhinjske krpe, šoljice za kafu i držač za escajg.

by Blic zena

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Prakticne (i jeftine) police u kuci

Počalji od Gost taj Pon Dec 06, 2010 5:38 pm

Ako živite u malom stanu, imate problema sa prostorom, stalno se saplićete na višak-sitnice koje nemate gde odložiti, polica preko celog zida je pravo rešenje za vas. Napravite je iznad ležaja, sofe, prozora i obojite je belo da ne bi oteževala prostor.

Veličina proreza nesme biti ista, napravite simetrale pa u jedne stavite kvadratne proreze a u druge pravougaone, ili čak trouglaste. Pravljenje ovakve police iziskuje vrlo malo materijala i uopšte nije skupo, a može vas rešiti mnogo muka i uz to vam ulepšati životni prostor.

U ovu praktičnu policu možete odlagati knjige, porculan, suvenire, slike, čaše, šolje, kozmetku, časopise i tako rasteretiti ostatak prostora u malom stanu.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleksandra18 taj Pon Dec 06, 2010 7:53 pm

E to ja stalno pricam mom muzu a on ne slusa ccc

Aleksandra18
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 28.10.1987
Datum upisa : 03.12.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Dec 07, 2010 9:50 am

Hehehe, ma nemoj ni da mu pricas, pokazi mu neku lepu sliku kako to izgleda, kako moze da bude lepo, korisno i jeftino...
Ja sam u potkrovlju i kuhinja mora da mi bude bas pod kosinom, nema gde drugde, posto smo se tek uselili imam samo donje elemente, ali skupljam ideje za police, da ih stavim umesto visecih delova :)

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Dec 07, 2010 9:51 am

Meni su te police skroz fensi...Mada viseca kuhinja je prakticnija jer stiti od prasine, ali police su mi lepse...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Dec 07, 2010 10:09 am

Joj jeste, bolje da je zatvorena... ali ja cu tu da drzim sve sto upotrebljavam svaki dan, npr solje za kafu, pa ih stavim naopako da stoje, kutije sa zacinima, kafa, secer itd... a u donjim delovima ostalo. Jbg, ja drugog resenja nemam :dont:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Dec 07, 2010 10:25 am

Alfaromeo ::Joj jeste, bolje da je zatvorena... ali ja cu tu da drzim sve sto upotrebljavam svaki dan, npr solje za kafu, pa ih stavim naopako da stoje, kutije sa zacinima, kafa, secer itd... a u donjim delovima ostalo. Jbg, ja drugog resenja nemam :dont:

Ali to sve na policama lepo izgleda...Kao u bakinoj kuhinji...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Dec 07, 2010 10:29 am

Jeste, meni se isto svidja. Jedina mana je sto stvarno treba cesto briskati...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 4:04 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu