Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥❤♥
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od zvrki Pon Dec 07, 2015 11:20 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Hemoroidi
od Alternativa Medica Pon Jun 01, 2015 12:29 pm

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm

» Casovi i prevodjenje nemackog jezika
od usluzni Čet Dec 04, 2014 1:45 am

» Duhovne pesme i tekstovi
od majona75 Pet Sep 19, 2014 1:01 pm

» Budite lukavi, izaberite najbolje - HIT destinacija ostrvo Lesbos
od usluzni Pon Avg 11, 2014 7:15 am

» Nasa mila Mara se porodilaaaaa!!!!!!
od marasrna Sre Avg 06, 2014 12:50 am

» Vasa prica o porodjaju
od kathy_gm Pon Jun 16, 2014 7:44 pm

» Цвети
od Crnokosa Čet Maj 01, 2014 9:02 am

Pedijatri i lekari

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Pedijatri i lekari

Počalji od zoranabat taj Sub Feb 12, 2011 11:47 am

ajmo mame da cujem iskustva sa pedijatrima i lekarima uposte da li mislite da u Srbiji vlada trominutna medicina,sta je sa etikom,da li verujete lekarima?

zoranabat
Senior na forumu
Senior na forumu

Ženski Datum rođenja : 22.05.1980
Datum upisa : 11.02.2011
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pedijatri i lekari

Počalji od Crnokosa taj Sub Feb 12, 2011 11:54 am

Hm ja o ovome mogu da pisem ceo dan...
Da, vlada trominutna medicina, nezainteresovani su, samo gledaju da te sto pre smaknu sa rasporeda... Svaka cast izuzecima, naravno! Evo godinu dana kako se vucem po lekarima a ona me je slala samo na par pregleda i to na moju ruku, znaci ja nadjem na netu i onda joj trazim uput... Gresila mi recepte non stop, vracali me stalno iz apoteke, te sifra, te mi napise pogresan lek, te ne znam sta jos... Il mi ne napise sifru i umesto da ne platim lek ja mu platim punu cenu... Onda od 10 - 10:30 je pauza, ona ode pre 10 a pocne da proziva u 11:30... Znaci ovo je bukvalno tako!
E sad sam kod neke mladje i ona se cudila kako me nije slala na neke osnovne analize, i nosim joj rezultate sve i ona ce da me salje gde treba...
A da i vecinu pregleda sam radila privatno, dala poslednje pare samo da sto pre zavrsim sa njima...
A za pedijatre ne zelim ni da mislim, ajde nas ali decu da maltretiraju a cula sam u DZ mnogo primera gde su zamalo deca zavrsila svoj zivot zbog njihove nemarnosti i nezainteresovanosti... Uf dosta je!!!! :verymad:

Poslednji izmenio Maia dana Sub Feb 12, 2011 11:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zoranabat taj Sub Feb 12, 2011 11:58 am

ja sam besna i razocarana tako odgovoran posao sa takvim ljudima.Milsim da oguglaju na sve i da im je normalno da pacijent umre .To cekanje manje vise ali sta kad izadjes iz ordinacije sa informacijama koji nam nista ne znace...da li ce se nesto promeniti,da li ce se boriti za zivote bilo dece,omladine,ili starih lica.

zoranabat
Senior na forumu
Senior na forumu

Ženski Datum rođenja : 22.05.1980
Datum upisa : 11.02.2011
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Sub Feb 12, 2011 12:00 pm

Ma ne bore se oni ni za sta... Ajde i ovi stariji ljudi imaju probleme uobicajene za svoje godine, ali deca bre danas mnogo vise oboljevaju a nema ko da ih leci...
Sva sreca da postoji internet sada sto se toga tice...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od emadora taj Sub Feb 12, 2011 2:22 pm

Ja sam na zalost lekarsom nemarnoscu nedavno izgubila 13-mesecnog sina. Mesec i po dana dete je leceno od grla, prehlade i slicnog, sve to praceno visokom temperaturom. Na kraju je umro od sepse, jer se niko nije potrudio da ispita sta je uzrok njegovim povratnim siptomima. Kada je najzad primljen u bolnicu samo su mogli da konstatuju da mu spasa neme. I da li verujem lekarima? NE!

emadora

Ženski Datum rođenja : 19.06.1974
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od smiley taj Sub Feb 12, 2011 2:31 pm

:sad: Strasno, bas mi je zao emadora. :sad:

Ni ja ne verujem, rade sta hoce i mlate praznu slamu. Ako nisi informisan i ne znas sve zivo o nekoj bolesti mogu da ti pricaju nebuloze i da te zavlace od nemila do nedraga. Strasno me nervira to sto ni na obican pregled covek ne treba da ide ako se nije prethodno informisao da moze da postavlja konkretna pitanja. Idiotluk!
Ja da sam htela da budem dr i uspostavljam dijagnoze i sl studirala bi to. :sad:
Dao bog pa ima ovaj internet pa se moze svasta saznati inace...

smiley
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 09.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od emadora taj Sub Feb 12, 2011 2:33 pm

Znas najgore je sto kada im ukazes na to sta bi moglo da bude oni te tako isprozivaju i izmazu.

emadora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od smiley taj Sub Feb 12, 2011 2:36 pm

A najgore sto i kad kazes nesto iako znas da si u pravu on se ljuti jer zaboga on je doktor, valjda on zna bolje a nemaju pojma. Najsujetniji ljudi su doktori i niko nije kao oni. :verymad:

Ne znam, mozda gresim ali ja ako nekome treba i da verujem onda su to stariji doktori koji imaju bar iskustvo. Mladi nemaju iskustva ali se bar koliko toliko trude jer jos nisu iskvareni a oni u sredini su zlo.

smiley
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od smiley taj Sub Feb 12, 2011 2:37 pm

E to sam upravo pisala. :sad:

smiley
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od emadora taj Sub Feb 12, 2011 2:41 pm

Pa kad je svuda takva situacija. Jako su sujetni i dozvoljavaju da im sujeta bude iznad dobrobiti pacijenata.

emadora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Sub Feb 12, 2011 2:43 pm

smiley ::
Ne znam, mozda gresim ali ja ako nekome treba i da verujem onda su to stariji doktori koji imaju bar iskustvo. Mladi nemaju iskustva ali se bar koliko toliko trude jer jos nisu iskvareni a oni u sredini su zlo.
Skroz se slazem sa ovim...
Ja se obratim prvo dedi koji je bio samo bolnicar ali jednostavno voleo je posao koji je radio, znaimalo ga je sve... Od ginekoloskog odeljenja je isao na hirurgiju i ortopediju, samo da bi ima pomagao i ucio...
On isti je otisao na pregled jer ga je mucio stomak i on pomislio da je slepo crevo, i tako pregleda ga jedan (znaci srednjih godina) i kao ma nista ti nije idi kuci, deda mu ponavlja da je verovatno slepo crevo al jok ovaj ni da cuje. I deda krene kuci ali sretne njegovog bivseg kolegu i ovaj ga vrati da ga pregleda i odmah ga poslao u salu...Malo je falilo da pukne... :dont:
Ovo isto uradili skoro jednom detetu od 12 god.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od smiley taj Sub Feb 12, 2011 2:50 pm

:sad: Haos! Neverovatno je na sta ljudi sve pristaju zbog para.
Mene pre neki dan ispljuvase kad sam rekla da doktorima nije bitno da izlece pacijenta vec da ga vozaju sto duze i uzmu mu sto vise para a na zalost tako je. Uzas!

smiley
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Sub Feb 12, 2011 2:53 pm

hm, pa tako je...
Kod ovih nasih je lenjost i neznanje u pitanju... Jer nemamo privatne ordinacije ovde pa nije ona situacija da bolje rade privatno zbog para... :dont:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sissi taj Sub Feb 12, 2011 3:26 pm

U Januaru smo bili nedelju dana u Srbiji,i naravno morali smo sa decom dr,bila sam jako prijatno iznenadjena,kako su nas ljubazno primili u domu zdravlja,iako bez zdr.knjizice nisu nam naplatili pregled,nisam mogla da verujem....a moram da pohvalim i naseg pedijatra ovde u Becu,zaista jedan izuzetan dr,decu od rodjenja vodim samo kod njega i zadovoljna sam,a i deca ga obozavaju,hoce da poprica i sa decom i meni da objasni sve sto je potrebno...

sissi
Senior na forumu
Senior na forumu

Ženski Datum rođenja : 19.06.1981
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Sub Feb 12, 2011 3:32 pm

sissi ::iako bez zdr.knjizice nisu nam naplatili pregled, nisam mogla da verujem....
Ni ja ne mogu da verujem :shok:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sissi taj Sub Feb 12, 2011 3:36 pm

da,da obicno kad cuju da neko dolazi iz inostranstva oderu mu kozu :lol:

sissi
Senior na forumu
Senior na forumu

Ženski Datum rođenja : 19.06.1981
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Sub Feb 12, 2011 3:37 pm

Pa bas to... :haha:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tina taj Sub Feb 18, 2012 4:26 pm

Sissi,nisu ti naplatili jer su ocekivali da ces im tutnuti neku paru i doneti poklone :haha:

Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 27

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bubi89 taj Uto Mar 13, 2012 12:14 pm

Ja sam se juce zgrozila na nase lekare. Naime, cekali smo 2h, ajd sto smo cekali, jos kad smo dosli an red, sestra kao da ga meri, i kao da ga ne skidam(a kako onda mozes lepo i tacno da ga izmeris?) Ja ga stavila na vagu, a on nece da sedi, poludelo dete od 2h cekanja, i ona kao ma bitno da si ti obukao farmerice O_o.. Debila... Izmerila ga preko k...a, i naravno pogresno visinu, nije mu lepo savila noge, sve na brzaka.. Ja reko zabole me, ja znam koliki je a njima sta ce u kartonu da pise briga me... A ne konta budala da ga je pogresno zimerila jer mu zimerila istu duzinu kao i pre 3m... Idijot...
Onda kod doktorke, samo mu pipnula fontanelu, poslusala 2sec, grlo i cao... niti pisu da vidi, niti rupicu onu jednu sto ima, niti da pita jel hoda, sta vec, ma niiiista. I kao vakcinaaa... Ja reko necemo danas, slinavi i kaslje, ona kao ali zdrav je, reko ne, nismo tu za vikend ne treba nam temperataura... Ona se izdra na mene, zasto ja dolazim za dz i pravim guzvu, eeeeeeeee, mos' misliti.. Ja reko pa redovna kontrola.. Ona kao ma sta, ne znate vi nista, bla bla.. Reko za tu vakcinu cemo jos da vidimo, da odlucimo... i tu opet se razdra"ja valjda znam, radim 30g., bla bla" NEka hvala, kad odlucimo docicemo.. Ona sestra mi dade knjizicu preko K, samos to me nije u tri lepe oterala...
Eeeeee, koja je to stoka.... Sad ja ispadoh debil sto sam dovela dete na redovnu kontorlu posle 4m... Sto sam htela da vidim kako napreduje i jel sve ok...
Ma ovo ima samo u ovoj j***noj drzavi!!!

Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja : 02.06.1989
Datum upisa : 04.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tina taj Uto Mar 13, 2012 8:11 pm

Stvarno idiotizam! Odvratni su stvarno,nemam reci

Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maca taj Uto Mar 13, 2012 10:02 pm

Strasno,treba zvati inspekciju.

Lilypie Pregnancy tickers

Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bubi89 taj Sre Mar 14, 2012 8:35 am

Ma sl. put ima da ga vodim privatno... Jos mi ku**va nije dala da vadi krv, a trebalo bi to... Joooj majko, poludecu... I sad moram privatno da ga vodim, a ne znam ni sta treba, niti ima ko da mi kaze kakvi su nalazi... Uzas.

Bubi89
Urednici

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bubi89 taj Sub Okt 06, 2012 6:47 pm

Mi smo promenili dr. napokon :)
ALi dace Bog da nam nece duuugo trebati :)

Bubi89
Urednici

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bubi89 taj Pet Feb 15, 2013 10:25 am

BRANO, u koji DZ ti vodis malog...
Uskoro cemo da se selimo blizu mojih, pa cu tao da ga prebacim u neki DZ, a treba mi DR koja ne s**e oko vakcina, koja ce da pristane na odbijanje, koja nece da nas prijavi...

Bubi89
Urednici

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:18 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: