Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥❤♥
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od zvrki Pon Dec 07, 2015 11:20 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Hemoroidi
od Alternativa Medica Pon Jun 01, 2015 12:29 pm

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm

» Casovi i prevodjenje nemackog jezika
od usluzni Čet Dec 04, 2014 1:45 am

» Duhovne pesme i tekstovi
od majona75 Pet Sep 19, 2014 1:01 pm

» Budite lukavi, izaberite najbolje - HIT destinacija ostrvo Lesbos
od usluzni Pon Avg 11, 2014 7:15 am

» Nasa mila Mara se porodilaaaaa!!!!!!
od marasrna Sre Avg 06, 2014 12:50 am

» Vasa prica o porodjaju
od kathy_gm Pon Jun 16, 2014 7:44 pm

» Цвети
od Crnokosa Čet Maj 01, 2014 9:02 am

Mlečni zubi – nicanje zuba

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Mlečni zubi – nicanje zuba

Počalji od marasrna taj Pet Apr 19, 2013 12:44 pm

Nicanje zuba kod dece
Autor: Uredništvo portala Ringeraja.rs | 18.4.2013
image

Proces nicanja i mlečnih, i stalnih zuba je često bolan i može biti frustrirajuće iskustvo i za decu i za roditelje.

Prvi zubići kod beba se pojavljuju u periodu od trećeg do petnaestog meseca života. Kod većine beba nicanje zubića počinje oko šestog meseca i završava se u trećoj godini kada se pojavi svih 20 mlečnih zuba. Koreni zuba formiraju se još u majčinom stomaku. Kad koren zuba krene da raste, dešava se prodiranje vrha zuba kroz desni što izaziva neprijatnost i nelagodu.

Za mali broj beba ovaj proces je bezobolan i završava se bez posebnih tegoba. Neke bebe mogu imati kratke periode razdražljivosti uz pojačano lučenje pljuvačke i otečene desni, dok je za druge bebe i njihove roditelje ovo vrlo stresan period. Desni su otečene, crvene i bolne na dodir. Bebe stavljaju ručice u usta, traže razne predmete ili prste roditelja. Obrazi beba mogu biti topli, crveni. Bebe su razdražljive, plačljive i često se bude noću. Neke bebe mogu dobiti i proliv i blago povišenu temperaturu. Ako ovi simptomi traju duže, posetite svog pedijatra kako biste eliminisali postojanje drugih bolesti.

Najčešći redosled nicanja zubića kod beba je sledeći: Prvo se pojavljuju donji, a zatim i gornji centralni sekutići. Kasnije izbijaju bočni sekutići, u periodu od šestog do jedanaestog meseca. Posle pauze od dva-tri meseca niču donji, a potom i gornji prvi kutnjaci, u uzrastu od jedanaest do osamnaest meseci. Oko prvog rođendana dete ima osam zubića. Između petnaestog i dvadesetdrugog meseca života, niču donji, a potom i gornji očnjaci. Poslednji mlečni zubići, drugi kutnjaci – petice, izbijaju u periodu između devetnaestog i tridesetog meseca bebinog života. Sa tri godine dete ima sve melečne zube.

Između pete i šeste godine počinje zamena mlečnih zuba sa stalnim zubima. Tada prvi put niču šestice na čijem mestu nisu postojali mlečni zubi pa i njihovo nicanje može biti bolno i neprijatno za dete.

Jedno od adekvatnih rešenja za ovaj period odrastanja vašeg deteta su i homeopatske tabletice Dentokind koje se rastvaraju u kašičici vode i daju bebi 3 puta na dan. U sastav ovog preprata ulaze samo prirodne i pažljivo odabrane komponente koje olakšavaju i smanjuju sve tegobe koje prate nicanje prvih zubića.

marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja : 01.06.1975
Datum upisa : 15.03.2012
Godina : 41

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tina taj Pet Apr 19, 2013 1:08 pm

Lena za sada ima 16 zubica :) i jos uvek mucimo muku sa izbijanjem,krenule su 5ice i 6ice i kada krene,mogu misliti kako joj je,kada je nama tesko sa umnjacima,ali izdrzavamo,odmah pijemo sirup protiv bolova,mazem joj desni i prodje nekako...

Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja : 14.07.1989
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 27

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataša.V taj Pon Apr 22, 2013 2:01 pm

Joj mila,nama nikako da izbiju prvi zubici,muce nas vec dva meseca... Vide se,naduvene mu desni na tim mestima,ali nikako da izbiju. Nervozan je malisa s vremena na vreme,glodje sve zivo,a najvise svoju rukicu ili mene :-D...kako moje ruke,sike tako i ramena :-D ... Dajem mu paracetamol kad bas jako vidim da ga boli,kad mi place,a inace mu mazem nekim calgel-om...Nadam se da ce uskoro izaci pa jadnicak malo da se odmori od tih bolova...

Nataša.V
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum rođenja : 04.05.1978
Datum upisa : 31.01.2012
Godina : 38

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Pon Sep 09, 2013 9:21 am

Moj Filip balavi od drugog meseca i gura sve u usta. Sad se vidi da mu prija kad mu se cesaju desni. Kako je smesan kad cuclom uzmem da mu masiram desni... :haha:
A jos se nista ne vidi.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataša.V taj Pon Sep 09, 2013 9:10 pm

E mila,moj malisa je isto poceo sa dva i po meseca da balavi i da gura rukice u usta a tek sa sest meseci mu izasao prvi ( i to tri dana pre punih sest meseci-tacnije na moj rodjendan :) )...u roku od dva meseca mu izaslo pet zubica i evo sad ova dva naredna meseca nista.DOduse,muce ga...s vremena na vreme se unervozi po par dana i tacno znam sta je u pitanju ali nikako da mu izbije zubic...

Nataša.V
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Uto Sep 10, 2013 5:01 pm

O luce malo, kod njega to na brzinu :haha:
Ma i ovaj moj se unervozi i bas trlja desni. Videcemo...
Medeni ste na slici blowkiss

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataša.V taj Uto Sep 10, 2013 7:30 pm

Hvalaaaaaaaaaaaa blowkiss 

Nataša.V
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Sre Okt 02, 2013 9:49 am

Ovo moje dete bas postaje nervozno. Glodalicu kad uzme kako lepo istrlja desni :haha:
Ponekad se kezi kad jede kasicu, smanjio je i mleko, pri kraju pocne da glodja cuclu... Probudi se uz plac, poljuljam ga uspava se i tako opet... Da li je to zbog zubica :dont:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nensy85 taj Pet Okt 04, 2013 1:40 pm

Majce, takva je i Sara bila pred nicanje zubica. Bar 5 puta sam ustajala nocu. Po nekad je bila nervozna... sve je to bilo podnosljivo. U sredu joj je malo izbio a sad se lepo vidi. :kez: 
Mozda ce i njemu uskoro zubic

Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja : 18.01.1985
Datum upisa : 06.06.2012
Godina : 31

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Pet Okt 04, 2013 5:39 pm

Pa verovatno hoce... A koliko je kod vas trajalo to budjenje i nervoza do nicanja?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nensy85 taj Pet Okt 04, 2013 8:34 pm

Nervoza (obicno u vecernjim satima) mozda 7 a budjenje 2,3 dana pred nicanje zubica.

Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Uto Okt 08, 2013 9:19 am

uf kod mog zvrka traje li traje sve to...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nensy85 taj Uto Okt 08, 2013 1:07 pm

Majce, svako dete je drugacije. Moja sad nece da spava bar do 12-01h nocu,ludim!!! Spava joj se a kad je stavim u krevetac onda place... svake veceri je borba. Koristim joj neki gel za desni, rekla bih da joj pomaze jer se posle njega smiri. Koristis li ti sta?

Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Pon Mar 10, 2014 2:48 pm

Filipu su sa devet meseci krenuli zubici, jedan za drugim... I za 20 dana 4 zubica nikla.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nensy85 taj Pon Mar 10, 2014 9:50 pm

Joooj zubici  gah gah Ludim danima zbog njih a mogu misliti kako je njoj  :sad: Juce i danas ima i temperaturu ili joj samo glava bude vruca. Vise nisam pametna sta da radim  :dont: Imam osecaj da ce joj nici vise zubica odjednom  :sad: 

Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Uto Mar 11, 2014 7:31 am

Lutka mala... :-( ne znam sta da kazem, ceka i nas to...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:47 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu