Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥❤♥
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Duhovne pesme i tekstovi
od majona75 Pet Sep 19, 2014 2:01 pm

» Caskanje uz kaficu
od zvrki Sub Avg 23, 2014 10:14 am

» Budite lukavi, izaberite najbolje - HIT destinacija ostrvo Lesbos
od usluzni Pon Avg 11, 2014 8:15 am

» Nasa mila Mara se porodilaaaaa!!!!!!
od marasrna Sre Avg 06, 2014 1:50 am

» Vasa prica o porodjaju
od kathy_gm Pon Jun 16, 2014 8:44 pm

» Hemoroidi
od Nevenka Nena Čet Maj 08, 2014 11:47 am

» Цвети
od Crnokosa Čet Maj 01, 2014 10:02 am

» ВЕЛИКА СУБОТА
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 12:37 pm

» ВЕЛИКИ ПЕАТК
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 12:25 pm

» ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 12:10 pm

Vaginalne infekcije

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Vaginalne infekcije

Počalji od Maja. taj Pet Avg 27, 2010 5:16 pm

Vaginalne infekcije su jedno od najčešćih ginekoloških oboljenja kod žena. Do infekcija i zapaljenja dolazi zbog poremećaja vaginalne flore. Kod mladih devojaka i starijih žena sluzokoža je tanja, ima samo nekoliko slojeva ćelija i zato su one osetljivije.
Preuske pantalone izazivaju pojačano trenje intimnih delova, usporavaju cirkulaciju krvi i remete vaginalnu floru. A upotreba alkalnih sapuna, uništava dobre laktobacile. Takođe i korišćenje dnevnih, parfimisanih uložaka, neredovno menjanje tampona i higijenskih uložaka može ošetiti vaginalnu floru, kao i često pranje polnog organa; sve to remeti normalnu ravnotežu i pogoduje nastanku Candida infekcije.
Pojedini vaginalni sprejevi, gelovi za kontracepciju, kao i neki kozmetički proizvodi za održavanje higijene koji remete vaginalnu floru, mogu izazvati infekciju. Zato je najbolje koristiti medicinske preparate za negu intimnih delova tela koji imaju odgovarajuću pH vrednost.
Šansa da dobijete infekciju mnogo je veća u letnjem periodu nego inače. Ležaljka na plaži, kupanje u bazenima, krevet u salonu za depilaciju ili solarijum su opasna mesta na kojima možete dobiti infekciju, pa zato nosite svoj peškir. Loše održavanje higijene kao i promena partnera takođe mogu izazvati infekciju. Vodite mnogo više računa o higijeni intimnih delova tela. Nije preporučljivo ni sedenje u mokrom kupaćem kostimu jer vlaga ubrzava razmnožavanje mikroorganizama.

Normalan sekret je kiseo ali se narušavanjem ravnoteže flore iz kisele pretvara u alkalnu, što pogoduje razvoju štetnih mikroorganizama. Normalna vaginalna flora sadrži oko 85-90 mikroorganizama, ali na svaku promenu u organizmu zbog prehlade, uzimanja antibitika, stresa, promene partnera kod žena se mogu u vagini više namnožiti mikroorganizmi što može izvati svrab, peckanje, crvenilo i pojačan sekret. Ukoliko je sekret beličast, lepljiv, brašnast, ako je pojačan i neprjatnog mirisa treba se obavezno javiti lekaru.

Odgovarajucu terapiju treba da prepiše ginekolog a ona se uglavnom sastoji od vaginalnog ispiranja rastvorom od čaja zalfije, korišćenjem vaginaleta kantariona, povidon joda. Koriste se još i kansen (canesten), orvazil i druge. Žene mogu i same uraditi vaginalno ispiranje blagim čajem od žalfije, kamilice, hajdučke trave ili peršuna kao i rastvorom sode bikarbone. Ovo ne može škoditi ali sa ispiranjem ne treba preterivati. Ispiranje ne treba vršiti češće od dva puta mesečno i nikad za vreme menstruacije.
Čaj se priprema na isti način kao i čaj za piće. Rastvor sode bikarbone priprema se od pola kašičice praška i 250 mililitara mlake vode.
Za obnavljanje vaginalne flore dobar je probiotik "laktogin", njegovom se upotrebom smanjuje mogućnost nastanka genitalnih infekcija.
U apotekama možete naći vaginalete na bazi kantariona, propolisa, hajdučke trave, kamilice ili timijana. One su dobre jer mogu da pokupe pojačan sekret a ne proizvode nikakva neželjena dejstva.

Dobra osnova za rast i reprodukciju gljivica je jednolična ishrana i povećana količina šećera u krvi i tkivima.
Gljivična infekcija vagine obično se leči vaginalnim tabletama - klotrimazolom (Canesten). Svrbež, osećaj pečenja i pojačan sekret kod lečenja Canestenom nestane posle 1-3 dana. Vaginalne tablete i kremu Canesten možete nabaviti u apotekama bez recepta i one odmah deluju protiv gljivične infekcije.
Ženama koje se nikako ne mogu osloboditi gljivične infekcije preporučuje se ishrana bogata biljnim vlakanima uz izbacivanje iz ishrane rafiniranih šećera.

Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa: 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Vaginalne infekcije

Počalji od Maja. taj Ned Avg 29, 2010 11:04 am

Jao, ja mislim da imam ovo... Pocelo strasno da me svrbi, i crveno mi je, i pecka me... Izaslo mi nesto kao bubuljice... Ne znam zasto...Sutra zakazujem pregled kod doktorke...
Eto, kad je sve u redu, moralo je ovo da se pojavi... :ujedam:

Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maja. taj Ned Avg 29, 2010 11:10 am

Posle odnosa sinoc je sve bilo ok... Ali mene je peckalo, tako da sam jedva izdrzala... I sto je najgore, jutros mi mB pokazao da su mu izasle neke bubuljice i da je crveno... Nemam pojma sta mi je to izaslo...

Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Avg 29, 2010 4:06 pm

K A N D I D A-evo smo se upravo resili obesti te.najbolje vam je d apopijete po flukonazol..mazete kanesten 10 dana dva puta dnevno i naravno bez seksa jedno dve nedelje...inace ima stalno da se vraca....

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maja. taj Ned Avg 29, 2010 7:16 pm

Pa dobro... Hvala na obavestenju... :hugs:

Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mivica taj Pon Avg 30, 2010 2:38 pm

Evo, poseti i mene kandida... :ujedam:
Imala sam je u prvoj trudnoći i rešila je se brzo i lako i od tada je nije bilo.
Simptome nemam-nikakve.

Mivica

Ženski Datum rođenja: 15.06.1980
Datum upisa: 24.08.2010
Godina: 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maja. taj Pon Avg 30, 2010 6:41 pm

U cetvrtak idem na pregled... :rolleyes: Vise mi je dosta doktora... Sve je bilo ok, i sad ta infekcija... :sadgirl: Uf...

Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od M&D taj Sre Sep 01, 2010 12:46 pm

Sa infekcijom nesmijes da se igras,kao prvo nsis smjela nikako da imas odnose,to bi moglo da prenese i na partnera gljivice,jer se one prenose,kako su rekle dame prije mene canesten krema ti je zakon,ali obavezno doktoru prvo ,ja u svjoj kucnoj apoteci obavezno imam canesten kremu,ja mislim da ce ti nakon pregleda dati vaginalete i canesten kremu da koristis i nemoj da imas odnose sve dok se ne izlijecis,jer mozda si i na njega prenijela gljivice,mada je to malo tezi slucaj jer nase gljivicno oboljenje njima u 98%slucjave nemozemo da prenesemo a kad oni imaju gljivicno obobljenje nama ga prenesu...

M&D
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum upisa: 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Sre Feb 16, 2011 8:31 pm

Mirka evo necega :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirka80 taj Sre Feb 16, 2011 8:34 pm

e majo srce si huug
Ma svaki mesec imam peckanje,svrab....(valjda gljivice)ovo ce biti vec 3 ili 4 mesec zaredom.Koristim Daktanol vaginalete i kremu i prodje ali bez toga nemogu.
Neznam dal smem da koristim svaki mesec.Sta kazete? :sad:

Mirka80
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja: 07.11.1980
Datum upisa: 25.01.2011
Godina: 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Sre Feb 16, 2011 8:36 pm

huug
A da ti ne smeta nesto od kozmetike? Ili mozda uloske? :dont:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirka80 taj Sre Feb 16, 2011 8:42 pm

Ma nemam pojma :dont:
Uloske koristim iste ko i uvek,sapun sam pre menjala ali vratila sam se sad decijem Merima sapunu.
Stvarno neznam sto mi se stalno javlja.Kad sam imala prosli mesec imao je i muzic probleme ali i on se mazao sa kremom.
Bila sam pre neki dan rezultat da vidim sto sam radila od papa testa pre oko 3 meseca i sve je ok.
Rekla sam dr da sam koristila na svoju ruku daktanol vaginalete jer sam imala to i on kaze ok.Samo ako se javi sekret cudne boje da dodjem,ali nije mi nista neobicno.
Znam da ce me proci od vaginaleta ali vec sam ih koristila zadnja 2 ili 3 meseca i neznam da li smem opet da ih koristim :dont:
Raspisah se ja jbg :blam:

Mirka80
Novajlija
Novajlija

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Sre Feb 16, 2011 8:47 pm

Mirka80 ::e majo srce si huug
Ma svaki mesec imam peckanje,svrab....(valjda gljivice)ovo ce biti vec 3 ili 4 mesec zaredom.Koristim Daktanol vaginalete i kremu i prodje ali bez toga nemogu.
Neznam dal smem da koristim svaki mesec.Sta kazete? :sad:
moj savet popij Diflukan on je odlican samo se jedna tableda popije i mirna si godinu dana,i prbaj da u mlaku vodu razmutis kesicu sode bikarbone i da se ispiras svako vece nedelju dana pomaze sigurno huug

[You must be registered and logged in to see this image.]

Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja: 02.01.1988
Datum upisa: 18.08.2010
Godina: 26

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Sre Feb 16, 2011 8:48 pm

Kuckam u google al mi ne izbacuje vaginalete :umislima:
kremu, gel i mast :dont:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirka80 taj Sre Feb 16, 2011 8:53 pm

Da se perem sa sodom jel tako?To sam negde cula ali nisam sigurna za sta i kako se koristi :dont:

Majo,ni meni ne izlazi :sad:

Mirka80
Novajlija
Novajlija

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: