Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥❤♥
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Duhovne pesme i tekstovi
od majona75 Pet Sep 19, 2014 3:01 pm

» Caskanje uz kaficu
od zvrki Sub Avg 23, 2014 11:14 am

» Budite lukavi, izaberite najbolje - HIT destinacija ostrvo Lesbos
od usluzni Pon Avg 11, 2014 9:15 am

» Nasa mila Mara se porodilaaaaa!!!!!!
od marasrna Sre Avg 06, 2014 2:50 am

» Vasa prica o porodjaju
od kathy_gm Pon Jun 16, 2014 9:44 pm

» Hemoroidi
od Nevenka Nena Čet Maj 08, 2014 12:47 pm

» Цвети
od Crnokosa Čet Maj 01, 2014 11:02 am

» ВЕЛИКА СУБОТА
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 1:37 pm

» ВЕЛИКИ ПЕАТК
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 1:25 pm

» ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 1:10 pm

Menstrualni ciklus

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Menstrualni ciklus

Počalji od Suzy89 taj Pet Jul 20, 2012 12:19 pm

gde ste devojke.....ja sm juce trebala da dobijem...primecujem da su mi grudi teske i da su mi se pojavile vene na njima a i sekret mi je malo gusci a imala sam odnos juce....a i osetila sm neko blago probadanje u stomaku bas kao kad treba da dobijem..nos mi je zapusen vec dva dana a nisam bolesna...sve u svemu osecam se nekako teskoooo....jaooo samo da ne dobijem....ne kupuje mi se test jer nekako sve mislim da cu dobiti pa da se ne razocaram....kakva su vasa iskustva sa tim?

Suzy89
Novajlija
Novajlija

Ženski Datum rođenja: 03.11.1989
Datum upisa: 22.06.2012
Godina: 24

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tina taj Pet Jul 20, 2012 12:41 pm

ne znam duso sta da ti kazem,ja sam imale te simptome kada sam ostala trudna,ali ne mora da znaci...prvo sto sam primetila bile su drugacije grudi,dobile su drugi oblik i porasle nekako sa strane,odmah mi je bilo cudno.... sacekaj jos nedelju dana,pa ako ne dobijes,onda uradi test,jer je sada suvise rano

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja: 14.07.1989
Datum upisa: 08.03.2011
Godina: 25

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Pet Jul 20, 2012 2:02 pm

Suzy iz mog sadasnjeg iskustva je bolje da sacekas... Ja uradila dva testa, beta 41 i ja prokrvarim... Bolje sacekaj da se ne ponadas kao ja i posle ode sve u pm.
Sve najbolje ti zelim!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Sub Jul 21, 2012 8:26 pm

Crnokosa ::Dobro jutro lepe moje... ja pijem kaficu, ima li koja??
Brance ti si bese zatrudnela onog dana kad si trebala da dobijes? Kakva ti je M bila? Jel si je imala tada uopste?

Draga, ja sam na dan ocekivane menstruacije imala odnos,i uvece dobila,tih dana mi se pojavila sluz,i pored toga sto sam imala krvarenje,dr.mi je rekao da se moze desiti da neke zene imaju 2 ovulacije u toku meseca ili da je imaju za vreme ciklusa,ja sam bila upravo taj slucaj.
Tada sam imala normalan ocekivan ciklus, jer sam taj dan kasnije dobila,a sl. mesec kada sam saznala da sam trudna nisam dobila.
Nemoj da se sekiras,do sada nisi imala pozitivan test,sada je to bilo,znaci da si sve blize cilju,mozda se bas sl. mesec trudnoca zadrzi,ovo je mozda bila samo priprema za stabilnu trudnocu,organizam se priprema...bice, ja sam sigurna! huug

Poslednji izmenio Brana dana Ned Jul 22, 2012 11:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta

[You must be registered and logged in to see this image.]

Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja: 02.01.1988
Datum upisa: 18.08.2010
Godina: 26

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tina taj Sub Jul 21, 2012 9:46 pm

meni kasni vec nekoliko dana,vec 2 dana se osecam cudno,radila sam test i negativan je,a povraca mi se i gadim se na sve. Ne znam sta mi je

Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja: 14.07.1989
Datum upisa: 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Ned Jul 22, 2012 9:09 am

Brance mila hvala ti na tim recima huug
Tince, moze da se desi da na psihickoj bazi imas simptome, bas ako razmisljas o tome dosta...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Caca taj Sub Avg 04, 2012 1:16 pm

I meni kasni. whaat

Caca
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa: 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maca taj Sub Avg 11, 2012 10:18 am

Ja 10 dana ranije i nikada se nisam tako lose osecala,natekla sam cela,povracam i vec 4 dana me stomak razvaljuje....

Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja: 22.06.1987
Datum upisa: 10.11.2010
Godina: 27

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bubi89 taj Sub Avg 11, 2012 10:32 am

Meni su sada u dan tacne, moooozda se nekad desi dan ranije da dobijem, ali u zivotu mi tacne nisu bile...4 dana imam, i jos 2 jedva nesto... Mnogo su mi "lakse" sada nego pre trudnoce...

♥.♥.♥.♥.♥.♥.♥.♥
 ..04.02.2011..

Bubi89
Urednici

Ženski Datum rođenja: 02.06.1989
Datum upisa: 04.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bambina taj Čet Nov 08, 2012 1:35 am

Imala sam 12 godina kad sam prvi put dobila. I uglavnom su mi ciklusi bili do 30 dana, pms je bio tu i tamo, poprilicno obilne menstruacije i bolne i trajale su po 6-7 dana. Normalno, s godinama se to nekako kao pocelo mijenjati. S 19,5 sam imala prvi odnos. Cini mi se da se tada jos vise promijenilo. U zadnju godinu dana, imam toliko intenzivan pms. Grudi me jako bole, cak i grudnjak smeta, skidam ga cim sam u prilici, nesanica, stomak me znam danima boljeti, lazne uzbune, nervoza, promjene raspolozenja. Takodje sam upratila dami je ciklus nekako cuda. Npr. 2 mjeseca za redom dobijem na tacno 21 dan, a onda sljeedeci na 23-35 dana. Kad dobijem stomak me uzasno boli, uvijek prelzim prvi dan, popijem po 2-3 tablete, cajeve, ne mogu ustati kako treba, cesto idem u wc. U prva dva dana imam bas puno, a onda treci dan se nekako naglo smanji, cetvrti skroz malo,a peti me vec samo prlja. Nekako mi cudno to...da li se jos nekoj tako desio, ne mogu reci bas poremecaj,.. ali promjene u broju dana, i duzini dana menstruacije?

bambina
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum rođenja: 22.11.1990
Datum upisa: 07.11.2012
Godina: 23

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bambina taj Čet Nov 08, 2012 4:27 pm

pardon 23 - 27 ili 28 dana, kakvih 35 greska ????

bambina
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AMRICA taj Čet Nov 08, 2012 9:54 pm

u duzini dana cesto veoma cesto se desava , a sto se tice duzine dana menstruacije ne uvijek mi je trajalo 5 dana od pocetka pa do sada
sto se tice izrazenog pms-a ja mislim da je to normalno jer od zene do zene je razlicito, i mene isto grudi jako bole pogotovo 2-3 dana pred menstruaciju, a za te jake bolove kada dobijes menstruaciju moj ti je savijet da posjetis doktora i opises mu sve to, ne bih da te prepadam ali jako bolne menstruacije mogu biti povezane i sa nekim od bolesti ali ja se iskreno nadam da kod tebe to nije u pitanja, ali vrijedi ipak provjeriti i biti poslije miran :)

AMRICA

Ženski Datum upisa: 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maca taj Čet Nov 08, 2012 11:09 pm

Meni su menstuacije uvek bile bolne,a posle porodjaja isto...Nista se nije promenilo.Sve je to individualno ali 21 dan je suvise rano da dobijes...Kazu od 26 do 31 dan...Ja svakih 28 dana.

Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja: 22.06.1987
Datum upisa: 10.11.2010
Godina: 27

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nensy85 taj Čet Nov 08, 2012 11:21 pm

Ja sam dobila sa 13 god i do 20e sam imala redovno, na 30 dana, a nikada nisam osecala bolove. Sa 20 god mi se pojavila cista na jajniku i od tad vise nisam znala ni kada dobijam. Kasnilo mi je i po mesec/dva dana a bolovi su bili neizdrzivi! Cini mi se da mi ni jedne tablete nisu pomagale.
E a sad cu videti kako ce mi biti posle trudnoce.

Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja: 18.01.1985
Datum upisa: 06.06.2012
Godina: 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bambina taj Pet Nov 09, 2012 12:17 am

Zaboravila sam napomenuti, nikad nisam bila kod ginekologa, ali jednom prije 2-3 god. sam snimala neku zlijezdu ispod pazuha, pa mi je doktorica, usput sve snimila, i rekla mi je da sam zdrava ko dren :) . Do duse, to je bio prije 2-3 god.
Maca, ja sam citala a i cula da je normalno za ciklus 21-35 dana, ali meni varira, to mi nije jasno. Evo pokusat cu da se sjetim datuma kad sam dobila u zadnjih nekoliko mjeseci. 4.11. ,, 11.10.,, 16.09.,, 23.08.,, 26.07.,, 03.07.,, 10.06.,, . A to sto imam bolne menstruacije, to je valjda nasljedno, moja mama isto kaze da je imala jake bolove, a i mladja sestra isto... Elem, nadam se da je sve ok, a ako prijmetim jos neke promjene picim docotru :kez: . Pozdrav svima huug

bambina
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu