Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥❤♥
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od kathy_gm Danas u 5:12 pm

» ВЕЛИКА СУБОТА
od Nensy85 Danas u 12:37 pm

» ВЕЛИКИ ПЕАТК
od Nensy85 Danas u 12:25 pm

» ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК
od Nensy85 Danas u 12:10 pm

» ВЕЛИКА СРЕДА
od Nensy85 Danas u 12:01 pm

» Problemi sa zelucem
od Nensy85 Uto Apr 15, 2014 12:16 pm

» Cajevi za sve probleme u vezi menstruacije,nerazvijene materice i ostalih problema materice
od Nensy85 Uto Apr 15, 2014 12:37 am

» Цвети
od Nensy85 Pon Apr 14, 2014 1:46 pm

» Lazareva subota ili Vrbica
od Nensy85 Sub Apr 12, 2014 7:23 pm

» Spermogram i spermokultura
od marasrna Pet Apr 11, 2014 3:52 pm

Zavaljena materica

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Zavaljena materica

Počalji od Maja. taj Sub Sep 04, 2010 6:32 pm

Da li zavaljena materica može da predstavlja problem za začeće?

Pojava pod nazivom zavaljena materica se sreće kod gotovo 30 odsto žena koje nisu rađale. Predstavlja drugačiju anatomsku poziciju materice i najčešće je urođena. Saniranje uglavnom nije neophodno jer ne izaziva tegobe od posebne važnosti, osim ako su udružene sa nekim drugim ginekološkim problemima.
Zavaljena materica u najvećem broju slučajeva ne predstavlja problem prilikom oplođenja. Ali, ukoliko je nastala usled infekcije ili endometrioze (oboljenje koje karakteriše pojava i usađivanje delova sluzokože materice, odnosno endometrijuma van šupljine materice), ili je udružena sa njima - može da pravi problem što se tiče začeća. Problemi najčešće nastaju kada dođe do trudnoće i odgovarajućeg rasta gravidne materice. U jednom momentu je neophodno da se materica ispravi i pređe iz zavaljene u uspravnu, kako bi sa rastom trudnoće i materica mogla da raste uspravno, ka grudnoj kosti. U trenutku ispravljanja može doći do pojave bolova u maloj karlici ili krvarenja iz materice, a u retkim slučajevima i do gubitka trudnoće, odnosno do abortusa.

Izvor: [You must be registered and logged in to see this link.]

Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa: 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Zavaljena materica

Počalji od Gost taj Ned Sep 05, 2010 9:18 pm

Moja je bila zavaljena, namestila mi je jedna baka, podvezala me, nosila sam pojas 9 dana... To sam uradila u martu ove godine, i od aprila poceli da radimo na bebi, jer u martu nisam zbog ciscenja materice, u junu sam vec ostala trudna i sada guram 4-ti mesec :)> inace za tu baku sam saznala od para koji je isao na 3 vantelesne oplodnje, i koji se borio za bebce 10 godina, posle posete baki i ta zena je ostala trudna... i tako ja otisla probala i ostala trudna....

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Ned Sep 05, 2010 9:28 pm

Jao ja imam kumu isla na ne znam koliko vantelesne i nista i dalje... A mnogo dobra zena... sad ima 36 godina... :sad:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Sep 05, 2010 9:50 pm

Samo to, i meni su stalno pricali da mi je materica ok, i jedini dr koji je bio po meni najbolji rekao mi je da mi je zavaljena materica ka krstima, i ja kako majmunce kada sam cula za nju otisla i namestila, ako nista drugo bar mi menstruacije nisu bile bolne posle toga, u stvari prva jeste, valjda zbog tog ciscenja a posle te bas ekstra, bas kada mi je bola poslednja menstruacija pre trudnoce mi smo krecili, i ja naravno ribala i jedna persona da je ne pominjem me je rekla blago tebi kad mozes da ribas dok imas menstruaciju, i ja sam se samo smejala jer par meseci pre toga sam umirala od bolova :)

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Sep 05, 2010 9:55 pm

Hej, pa i ja umirem od bolova! Da nije i meni tako...?
A ja sam bila kod 4 doktora, nemoguce da ni jedan nije video... Dva su doktora iz drzavne ambulante i jedna doktorka privatno, a ovaj zadnji sto sam bila vazi bas za strucnjaka, nije mi nista video... osim te neke ranice na grlicu.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Ned Sep 05, 2010 9:56 pm

I ja imam nenormalne bolove i to pogotovu ledja... i trnu mi noge tada i svasta nesto...

Moja mama ima zavaljenu matericu i nikakvih problema nije imala... 3 trudnoce do kraja iznela...
Mozda imam i ja... Sad akd budem isla kod ginekologa malo cu da ih smaram tamo :haha:

Poslednji izmenio pcela Maia dana Ned Sep 05, 2010 9:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Sep 05, 2010 9:57 pm

Meni je moj utvrdio pregledom ,sve je moguce :dont:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Sep 05, 2010 9:58 pm

pcela Maia ::Moja mama ima zavaljenu matericu i nikakvih problema nije imala... 3 trudnoce do kraja iznela...
Mozda imam i ja... Sad akd budem isla kod ginekologa malo cu da ih smaram tamo :haha:
I moja ima zavaljenu, mislim da oze da ostane trudna cim pomisli, nikakvih problema nije imala,ali ona baka mi je rekla da zavisi kao je zavaljena,

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Sep 05, 2010 9:59 pm

Pa neznam, ja kontam da meni nije, sad kad budem isla ovih dana, reci cu mu da mi to malo bolje pogleda... Ma ima da napravim spisak i ima da radi :tiganj:
Idem sad da dzonjam, ujutu na posao...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Ned Sep 05, 2010 10:00 pm

e pa eto... ma ne znaju si nista ovi nasi doktori...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Sep 06, 2010 7:30 am

Ja nemam zavaljenu matericu, ali sam noge svejedno podizala posle odnosa...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Sep 06, 2010 8:07 am

Ma i ja sam dizala, ali dok me bakuta nije vratia u normalu nije bilo nista, cak posle toga nisam ni dizala noge, :) Ko ce ga znati...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicamaca 74 taj Čet Nov 18, 2010 3:45 pm

Miljce, a gde je ta baka , kako se dolazi do nje ....

cicamaca 74
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum upisa: 18.11.2010

http://www.youtube.com/watch?v=EoI7ips9z_Y

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Nov 18, 2010 3:47 pm

cicamaca 74 ::Miljce, a gde je ta baka , kako se dolazi do nje ....

Posalji Miljani PP, pa ce ti odgovoriti...Odakle si cico???Pitam zato sto je Miljce iz Obrenovca, pa ne znam koliko si daleko...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicamaca 74 taj Čet Nov 18, 2010 3:55 pm

Bgd tako da sam kosminica :D

cicamaca 74
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum upisa: 18.11.2010

http://www.youtube.com/watch?v=EoI7ips9z_Y

Nazad na vrh Ići dole