Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥❤♥
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od zvrki Pon Dec 07, 2015 11:20 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Hemoroidi
od Alternativa Medica Pon Jun 01, 2015 12:29 pm

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm

» Casovi i prevodjenje nemackog jezika
od usluzni Čet Dec 04, 2014 1:45 am

» Duhovne pesme i tekstovi
od majona75 Pet Sep 19, 2014 1:01 pm

» Budite lukavi, izaberite najbolje - HIT destinacija ostrvo Lesbos
od usluzni Pon Avg 11, 2014 7:15 am

» Nasa mila Mara se porodilaaaaa!!!!!!
od marasrna Sre Avg 06, 2014 12:50 am

» Vasa prica o porodjaju
od kathy_gm Pon Jun 16, 2014 7:44 pm

» Цвети
od Crnokosa Čet Maj 01, 2014 9:02 am

Znaci da nosite blizance

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Znaci da nosite blizance

Počalji od Crnokosa taj Sub Sep 04, 2010 7:38 pm

Trudni ste sa blizancima? Kako da znate da ćete dobiti dvojke pre nego što na ultrazvuku vidite dva srca? Budući da je svaka trudnoća drugačija gotovo da je nemoguće zaključiti na osnovu prvih simptoma rane trudnoće da ćete dobiti blizance – ali postoje neki uobičajeni simptomi koje iskusi većina žena koje nose blizance.

Upamtite, ovo nije egzaktna nauka već samo moguć uzrok onoga što osećate…samo po sebi ovo nije odgovor.

Znaci
Prosto se osećate kao da nosite više od jedne bebe. Ne zanemarujte intuiciju ili snove. Neke majke blizanaca često kažu das u od samog početka “jednostavno znale” da nose više od jedne bebe.

Većina žena koje su nosile blizance kažu da su iskusile ekstremnije jutarnje mučnine od onih u prethodnim trudnoćama. Ukoliko ste zapravo trudni sa dvojkama velika je verovatnoća da ćete imati povišen nivo hCG hormona što obično znači i jače i teže nalete jutarnje mučnine. Zapravo žene kažu da su iskusile “celodnevnu” jutarnju mučninu. Pored jutarnje mučnine, i drugi uobičajeni simptomi trudnoće mogu biti pojačani. Većina žena koje nose blizance imaju intenzivnije simptome trudnoće i to je obično tako zato što imaju višak hormona i sve druge promene kroz koje prolaze su srazmerne dvema bebama koje se u njima razvijaju. Možete osetiti i da su vam grudi veoma nežne i hiper senzitivne ili da češće morate da urinirate, tačnije češće od drugih žena koje su u istom mesecu trudnoće kao i vi.. blizanci

Naravno ukoliko nosite blizance vaše uvećanje telesne težine tokom trudnoće će ići znatno brže. U proseku javlja se osetno brže uvećanje telesne težine u prvom tromesečju u odnosu na trudnoće sa jednom bebom. Ono što je važno je da vaše uvećanje težine nije uzrokovano lošom ishranom tokom trudnoće.

Naravno najočigledniji pokazatelj da nosite dvojke biće prvi pretporođajni pregled, gde doktor može izmeriti matericu i utrvrditi da je veća no što je uobičajeno za vaš period trudnoće.

Drugi sigurni pokazatelj će biti dvostruki otkucaji srca! Negde oko dvanaeste nedelje vaš lekar će uz pomoć doplera moći da čuje dva odvojena kucanja srca.

I naposletku najuverljiviji dokaz da nosite dvojke jeste da – ultrazvuk pokazuje dve bebe!

Pripremio: N. Rajačić

Izvor: www.roditeljportal.com

Nazad na vrh Ići dole

Re: Znaci da nosite blizance

Počalji od Crnokosa taj Sub Sep 04, 2010 7:39 pm

Bas cu da pitam mamu kako se osecala kad je nosila blizance...
Iznela je celu trudnocu i nazalost lose se zavrsilo sve! :sad:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maja. taj Sub Sep 04, 2010 7:40 pm

:sad: :sad: :sad:

Maja.
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum upisa : 19.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Uto Feb 01, 2011 4:00 pm

Macoo pisi da znamo! huug

Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alisica taj Uto Feb 01, 2011 4:28 pm

xm.. ja sam imala celodnevne (i nocne) mucnine i povracanje.. pa nista od blizanaca angrywife :)

Alisica

Ženski Datum rođenja : 20.07.1986
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maca taj Uto Feb 01, 2011 5:47 pm

E od mene necete nista saznati,jer ni ja ne znam,malo glavobolje i bolovi u ledjima i ponekad u stomaku...vremenom ce to verovatno postajati drugacije,bicu kao tenk....obavestavacu vas....
Jedino se brinem zbog toga sto je druga beba ??????Ali sutra cemo znati....

Lilypie Pregnancy tickers

Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maca taj Uto Feb 01, 2011 5:49 pm

A HCG je bio bas visok...ali nisam znala da je to zbog dve bebe.

Lilypie Pregnancy tickers

Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja : 22.06.1987
Datum upisa : 10.11.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bubica taj Čet Feb 17, 2011 10:25 pm

maca ::E od mene necete nista saznati,jer ni ja ne znam,malo glavobolje i bolovi u ledjima i ponekad u stomaku...vremenom ce to verovatno postajati drugacije,bicu kao tenk....obavestavacu vas....
Jedino se brinem zbog toga sto je druga beba ??????Ali sutra cemo znati....
Glavobolja je jos jedan simptom,moja mamina sestra koja je nosila dve devojcice secam se kad sam je pitala kako se oseca,rekla je da joj je muka i da je rastura glava. Druga mamina sestra je isto nosila blizance i isto se zalila na glavu... Koliko blizanaca,mozda se i nama omaknu dvoje. :haha:

Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Čet Feb 17, 2011 10:35 pm

mene boli glava i sada kada nisam a kamoli kada sam bila trudna :haha:

Brana
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bubica taj Čet Feb 17, 2011 10:40 pm

Brana ::mene boli glava i sada kada nisam a kamoli kada sam bila trudna :haha:
A ja nemam glavobolje uopste. Ako dobijem glavobolju,znaci nosim blizance! :lol:

Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Čet Feb 17, 2011 10:47 pm

:lol: :lol: :lol:

Brana
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama m taj Pet Maj 06, 2011 9:19 am

ja sam sa nepunih 5 nedelja trudnoce uradila test i pokazale su se dve veoma jake crtice(obicno budu slabe na pocetku trudnoce)nisam ni razmisljala d anosim blizance.na prvi uz sam otisla tek sa 8 nedelja da me nebi mucili vag uz,om jer to sam cula kao nevalja.medjutim dan pre nego sto sam otisla ja sam primetila na desnoj dojci da su mi izasle jos dve dlake(ogromne i crne)a kad sam prvi put ostala trudna izasla mi je jedna koja mi jos uvek ide na zivce....nego ja kazaem muzu za to a on jao ti nosis blizance onako u sali.....i celo vece smo se tako zezali.i sutra dan.....ja na uz kad mene dr gleda gleda onaj monitor kad mene nije uhvati slog aman zeno kazi sta je sta me gledas!kad ona ja ovde videm dva ploda.idi u wc pa cemo uraditi vaginalni uz da bolje vidim! :sad: e onda sma poludela!al aj odem ja i vratim se kad ona kaze da vidim dva ploda vi nositi blizance.........jao hahahha sva sam se tresla verujte mi nisam mogla da verujem!
izadjem ja i muzu kazem ja i ti vise nesmemo da se zezamo povodom blizanaca!kad nije slog dobio jer se zaprepastio....jao hahah jao i u kolima mi rece kao to nisu moja deca angrywife ubila bih ga!jok smao su moja!hahaha
i krenemo mu kuci ja zovem svekrvu i kazem joj zovem moje i od muza sestru da i njoj kazem jer je ocekivala da joj javim jesam li konacno opet trudna(jer smo pokusavali vise od godinu dana)svi su s ezaprepastitli!!!!!onda sam otisla na pregleda vadila sve sto treba.....ali kad sam usla u 3 cini mi se ili u 4 tacnije u februaru dobila sam bolove i od tad pijem lekove....bla bla bal ali sve je ok do sad i nadam se da ce biti ok! cheerleader2

mama m
Junior na forumu
Junior na forumu

Ženski Datum rođenja : 17.05.1986
Datum upisa : 04.05.2011
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:55 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh