Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥❤♥
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Caskanje uz kaficu
od zvrki Pon Dec 07, 2015 11:20 pm

» Razvod
od Bubica Čet Sep 10, 2015 10:22 am

» Hemoroidi
od Alternativa Medica Pon Jun 01, 2015 12:29 pm

» Prelepa zenska i decija garderoba
od Doktorka Pet Dec 05, 2014 3:30 pm

» Casovi i prevodjenje nemackog jezika
od usluzni Čet Dec 04, 2014 1:45 am

» Duhovne pesme i tekstovi
od majona75 Pet Sep 19, 2014 1:01 pm

» Budite lukavi, izaberite najbolje - HIT destinacija ostrvo Lesbos
od usluzni Pon Avg 11, 2014 7:15 am

» Nasa mila Mara se porodilaaaaa!!!!!!
od marasrna Sre Avg 06, 2014 12:50 am

» Vasa prica o porodjaju
od kathy_gm Pon Jun 16, 2014 7:44 pm

» Цвети
od Crnokosa Čet Maj 01, 2014 9:02 am

GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: GTT test (opterećenje glukozom) u trudnoci

Počalji od morena taj Sub Okt 16, 2010 3:15 pm

Verolino ::Miljce, ja vec rekoh, tvoje telo dobro regulise secer...Da nije tako beba bi ti nedelju-dve bila na UZ starija...Nemo te bijem..

Sad mene plašiš. Na zadnjem UZ sam bila na 18+4, a beba je bila velika za 20 tjedana. Al, dr. nije ništa rekla. Uostalom, naručena sam za 10 dana, pa ću je onda pitat šta to znači.

Milje, uživaj sa svojom bebicom! :hugs:

morena
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum rođenja : 04.08.1980
Datum upisa : 19.08.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Okt 16, 2010 3:28 pm

morena ::
Verolino ::Miljce, ja vec rekoh, tvoje telo dobro regulise secer...Da nije tako beba bi ti nedelju-dve bila na UZ starija...Nemo te bijem..

Sad mene plašiš. Na zadnjem UZ sam bila na 18+4, a beba je bila velika za 20 tjedana. Al, dr. nije ništa rekla. Uostalom, naručena sam za 10 dana, pa ću je onda pitat šta to znači.

Mozzda ti je ovulacija bila ranije...
Ne brini...Nije mi to bila namera...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Sub Okt 16, 2010 4:58 pm

morena ::

morence nista to ne mora da znaci nikada doktor ne moze precizno da odredi starost trudnoce,mozda si ranije zacela,meni je trudnoca bila starija za 2 nedelje jer sam ranije zatrudnela a po njihovom je trebalo 2 nedelje kasnije da se porodim a po UZ 2 nedelje ranije i porodila sam se po UZ!!!ne brini!! :hugs: :hugs: :hugs:

Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja : 02.01.1988
Datum upisa : 18.08.2010
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od morena taj Ned Okt 17, 2010 1:56 pm

OK. Iako ja znam točno kad je beba začeta, meni su ciklusi jako uredni. Ali, kažu da +/- 2 tjedna u trudnoći ništa ne znači. Ja se ne brinem, sigurna sam da će sve biti ok.
Verka, znam da ti nije bila namjera prepast nikoga. :hugs:

morena
Clan u razvoju
Clan u razvoju

Ženski Datum rođenja : 04.08.1980
Datum upisa : 19.08.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Okt 17, 2010 4:30 pm

ej zenske nesto sam razmisljala ,sta mislite da ovo opterecenje uradim privatno? da se ne mlatim po bolnici. cisto da mi savest bude mirna bez obzira sto znam da je sve ok.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Ned Okt 17, 2010 4:58 pm

Ja sam radila privatno i mislim da je u svakom slucaju sigurnije nego u drzavnoj!! Idi u Bio Medica ili Hexalab oni su najbolji ja sam kroz celu trudnocu tamo vadila rezultate!! :hugs:

Brana
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Okt 17, 2010 5:01 pm

a jesu ti oni odredili kolicinu glukoze ili dr?

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Ned Okt 17, 2010 5:03 pm

Doktor,nemaju oni prava to da odredjuju ti im kazi doktor je tako rekao i oni to postuju ovde gde sam ja vadila! :)

Brana
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Okt 17, 2010 5:06 pm

pa ne znam sta da radim meni je dr rekla da pijem 50 gr glukoze, a na uputu za visegradsku nije napisala sa koliko, pa te zato pitam. jer meni se ne lezi u bolnici da me bockaju a ovaj moj ce me 100% ostaviti pa bih cisto zbog sebe to proverila, bas nisam pametna sta da uradim, a isto tako mislim da je to sok za organizam tolika glukoza...
Da li da radim sa 75 gr

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Ned Okt 17, 2010 5:13 pm

Nemoj Maki sa 75gr mnogo je, kako ti je dr.napisala tako uradi,opet sa 50gr. Meni je dr.rekao sa 50gr i to je neka mera, jer realno toliko ti je potrebno da bi se secer povisio i da bih test pokazao realno koliko se povisi nivo secera u organizmu kada mu das vecu kolicinu, sa 75gr.bi bilo stravicno veliki udarac secera za telo!! :)
Dzabe bi lezala u bolnici jer tebi je secer normalan pa svakom bi se povisio mnogo kada bi koknuo 50gr.cistog secera!!!Treba organizmu vremena da ga spusti!!!

Brana
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Ned Okt 17, 2010 5:15 pm

Jel ti vadis svakog meseca krvnu sliku? :)

Brana
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Okt 17, 2010 6:25 pm

Ej izvini dosli mi moji, radim, i nije mi puno skocio secer, za o,3 mi je otisao gore za tri meseca sto je sitnica. Ali sad sam se cula sa jos jednom babicom i rekla mi da odmorim mozak dok ne odem kod dr u beograd a imam zakazano 11.11.2010 i da ovo nije nista, da se opustim i ne stresiram telo koje kakvim sokovima glikozom, jer je sasvim normalno da mi se pod opterecenjem podigne secer, tako da do daljnjeg zdrava ishrana :)

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Okt 17, 2010 6:30 pm

yessmilies Super... Ma oni preteruju u tvom slucaju, i stvarno nije u redu da se bespotrebno opterecujes :hugs:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Okt 17, 2010 6:53 pm

Ma i necu, bas me briga, evo upravo sam izmerila secer baba mi poslala aparat 4.5 jeej znaci kad jedem slatkise on je 5.4 :) tako da slatkisi dovidjenja :) do marta kao i seks :)

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od patkica taj Čet Okt 21, 2010 4:13 pm

proveri sta ti je dr rekao da li radis sa 50g, sa 75gr, ili sa 100 grama glukoze ( koja se btw kupuje u apoteci). POneses limun ( cedi se u napitak koji ti smuckaju jer je jako sladaK) i popijes celu solju odjednom,. Pre toga ti izvade krva na prazan stomak. Posle ispijanja, vade kv na svakih sat vremene. Izmedju vadjenja ne jedes nista i sedis ( sto manje kretanja).
Na osnovu tih rezultata dr gleda da li ima razloga da sunmnja na gestacijski dijabetes ili ne. Ako da, ids dalje sa ispitivanjima, ali sve se svodi na vsdejnje krvi.
Jako vazno-dan ranije tj 12 sati pre vadjenja ne jedes nista osim vode ili caja bez secera.
Prvo vadjenje je obicno oko 7h ujutru-zaviosi gde radis. Tamo gde zakazes ovaj test-treba da ti daju papir sa uputstvom kako da se pripremis i kako tece test. NIsta strano , nista gadno, samo sladak napitak.
P>S> POnesi nesto da pojedes NAKON testa ( posle tri sata koliko isti traje) jer tada naglo pdne secr, pa moze da ti se malo slosi. Ne mora obavezno!

patkica

Ženski Datum upisa : 21.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od patkica taj Čet Okt 21, 2010 4:19 pm

Inace, ako dr sumnja na gestacijski, on sumnja i na osnovu nekih parametara na UZ dakle ne na osnovu secera koji si izmerila na babinom aparatu!! Meni je secer normalan ujutru ali test OGTT i dnevni profil pokazuje da imam gestacijski dijabetes!! Sumnja se i kada je beba malo veca, i kada ti je jutarnji preko 4.5 i kada imas vise plodove vode, i kada je deblja placenta nego sto treba itd itd ili kada se naglo ugojis itd
Dakle, ako mislis da taj lekar ne zna nista ti poslusaj babicu pa cekaj da ti se stanje pogorsa , ne daj Boze. Lekar te nece slati da trosis pare socijalnog na testove osim ako ne smatra da je potrebno proveriti.
Neki cak insistiraju da se taj test radi svim trudnicama jer je metabolizam secera vrlo cesto porenmecn u trudnoci
Ako te mrzi da ides u BG uradi ga u nekoj privatnoj lab-nije vise od 1000 dinara

patkica

Ženski Datum upisa : 21.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Okt 21, 2010 7:24 pm

Patkice dobrodosla :hugs:

Moj dr i ja se slazemo i sa UZ i mojom nedeljama koliko sa trudna taj dr je inace iz visegradske , a iz doma zdravlja su me poslali da radim test, za koji sam ubedjena da je bez veze uradjen, tako da sam odlucila da cu cekati kontolu u visegradskoj koja je 11.11, i videcu sta mi dr kaze to cu i uraditi. Inace sve mere bebe su bile ok pre mesec dana :) , tako da neka tako i ostane :) i da zdrava ishrana ce to sve srediti

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 2:11 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu