Svet zena
Forum o partnerstvu, braku, zatrudnjivanju, trudnoci, porodjaju, deci, domacinstvu...
Mnogo saveta, porodicna i fina atmosfera.
Kao gosti ne vidite sve stranice zato pridruzite nam se... :)

Ukoliko imate problema sa registracijom, logovanjem ili slicno prijavite na svetzena@gmail.com
♥❤♥
Blog - Svet zena
Svet zena
Zadnje teme
» Duhovne pesme i tekstovi
od majona75 Pet Sep 19, 2014 3:01 pm

» Caskanje uz kaficu
od zvrki Sub Avg 23, 2014 11:14 am

» Budite lukavi, izaberite najbolje - HIT destinacija ostrvo Lesbos
od usluzni Pon Avg 11, 2014 9:15 am

» Nasa mila Mara se porodilaaaaa!!!!!!
od marasrna Sre Avg 06, 2014 2:50 am

» Vasa prica o porodjaju
od kathy_gm Pon Jun 16, 2014 9:44 pm

» Hemoroidi
od Nevenka Nena Čet Maj 08, 2014 12:47 pm

» Цвети
od Crnokosa Čet Maj 01, 2014 11:02 am

» ВЕЛИКА СУБОТА
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 1:37 pm

» ВЕЛИКИ ПЕАТК
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 1:25 pm

» ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК
od Nensy85 Čet Apr 17, 2014 1:10 pm

Rani simptomi trudnoce

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Rani simptomi trudnoce

Počalji od Brana taj Čet Jan 27, 2011 7:21 pm

i limun pomaze i jabuka tj miris jabuke e sad meni kada je muka nista mi ne pomaze! :haha:

Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja: 02.01.1988
Datum upisa: 18.08.2010
Godina: 26

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bubica taj Pet Apr 01, 2011 4:48 pm

Ovako,ja sam posumnjala na trudnocu posto me bole krsta i jajnici od 6. dpo i jos uvek me bole,i po bradavicama,aerole postale su smedje umesto ruzicastih i same bradavice su mi ljubicaste,izgledaju ko da im je zima. :haha: Ali to je verovatno zbog toga sto je druga trudnoca,neznam...

Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa: 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brana taj Pet Apr 01, 2011 7:48 pm

I meni su grudi potamnele kada sam zatrudnela i peckale su me bradavice,to je bio jedini simptom koji se razlikovao od uobicajnog PMS-a i po tome sam posumnjala da sam trudna.
JOj Bubi jako si nas obradovala,bas mi je drago zato sto si toliko zelela i zelja ti se ostvarila tako spontano! huug

Brana
Admin
Admin

Ženski Datum rođenja: 02.01.1988
Datum upisa: 18.08.2010
Godina: 26

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bubica taj Sub Apr 09, 2011 6:35 pm

Brana ::
JOj Bubi jako si nas obradovala,bas mi je drago zato sto si toliko zelela i zelja ti se ostvarila tako spontano! huug
huug huug huug Eto zaista je istina kada kazu ono cuveno "kad se najmanje nadas". :)

Bubica
Urednici

Ženski Datum upisa: 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nensy85 taj Sub Avg 18, 2012 12:24 pm

Moji simptomi su bili isti kao kad traba da dobijem, bol u grudima,stomaku, nogama.... nisam ni pomisljala na trudnocu. Posto mi je kasnilo 2 nedelje, uradila sam test i positive Od juce su mi pocele mucnine ali, za sada podnosljive. :)

Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja: 18.01.1985
Datum upisa: 06.06.2012
Godina: 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crnokosa taj Ned Avg 19, 2012 11:52 am

Mene bole grudi samo sa strane, bradavice tvrdje nego inace, ponekad zabolucka stomak kao da cu da dobijem...
Nensy ajde da vidimo ticker. Ne mogu da povatam trudnice koja je dokle stigla... a ima nas sada dosta happys

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AMRICA taj Čet Nov 08, 2012 12:26 pm

Help lease :blam:
plodni dani su mi bili od 01.11. a ja i muz smo kao ludi tih dana imali odnose tj. cak 2-3 puta na dan :) nakon 4 dana sam pocela osjecati nelagodu u donjem dijelu trbuha, osjecaj kao da cu dobiti i to mi traje neprestano vec 4 dana a s obzirom da sam citala vase postove ove nelagode su vam se javljale ponekad a kod mene bas traju po citav dan pa me to malo zabrinjava, ponekad imam blage vrtolglavice, i gadjenje na hranu, jucer sam pila vode kao luda a danas nista nisam uopste zedna, te se osjecam veoma umorno i samo bih spavala
pa bih voljela da mi vi kazete sta dalje da radim i je li moguce da sam ostala u drugom stanju, M treba biti oko 20.11., a sto se testa tice neznam ja mislim da je jos uvijek rano i da trebam sacekati jos malo :umislima:

AMRICA

Ženski Datum upisa: 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makicaaa taj Čet Nov 08, 2012 10:06 pm

Rano je mila, rano je i za simptome.....Drzimo fige da je upalilo, ali sa testom sacekaj bar malo da zakasni vestica!!! blowkiss

makicaaa
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja: 06.01.1984
Datum upisa: 18.04.2012
Godina: 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nensy85 taj Čet Nov 08, 2012 11:05 pm

Slazem se, rano ti je jos za test Amrica. Ja sam uradila posle 2 nedelje kasnjenja.
drzimo fige huug

Nensy85
Pocasni clan
Pocasni clan

Ženski Datum rođenja: 18.01.1985
Datum upisa: 06.06.2012
Godina: 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maca taj Čet Nov 08, 2012 11:06 pm

Ja 5 dana posle kasnjenja...A simptome jos nemam....

Lilypie Pregnancy tickers

Maca
Urednici

Ženski Datum rođenja: 22.06.1987
Datum upisa: 10.11.2010
Godina: 27

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AMRICA taj Pet Nov 09, 2012 7:37 am

Pa da znam da je rano, ali samnom se definitivno nesto desava u predijelu materice imam osjcaj kao da se rasteze, neznam ni ja nadam se da ce biti sve ok da nije nista ozbiljnije :dont: nista sacekat cu da vidim hoce li biti M ili ne pa cu onda probati sa testom ????

AMRICA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tina taj Pet Nov 09, 2012 10:52 pm

da,jeste rano,u pravu su zenice. Tako sad i meni bilo,2 meseca mi kasnilo,valjda jer jos dojim mi se to nije stabilizovalo,ne znam,i imala sam neke simptome,ali dobila sam pre 2 dana,htela sam da umrem od bolova,cak sam nesto i izbacila,ne znam,mozda sam i pobacila...

Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja: 14.07.1989
Datum upisa: 08.03.2011
Godina: 25

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marasrna taj Sub Nov 10, 2012 2:22 pm

Bas ste mi slatke :haha: ,ja sam u 6 nedelji a znala sam da sam trudna vec 30 dana ciklusa i tada sam kupila test i odmah su se pojavile dve crtice.Grudi su me svrbele i bolele(i jos uvek)brzo sam se zamarala i imala ogromnu zelju za sexom :haha: ,muza sam stalno saletala.A sada sve to plus nenormalna kiselina,ponekada vrtoglavice,gasovi i podrigivanje kao najgori klosar.Krsta su me mnoga bolela ali sada manje.Meni je ovo druga trudnoca,sa prvom sam imala spontani u 6 nedelji i bas sam se razocarala a sada su mi osecanja pomesana:i strah i radost.....Ali sada nam se sve gluposti oprastaju pa uzivajmo jeej

marasrna
Urednici

Ženski Datum rođenja: 01.06.1975
Datum upisa: 15.03.2012
Godina: 39

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tina taj Sub Nov 10, 2012 3:05 pm

Marasrna,dobrodosla i sve najbolje! Uzivaj u svojoj trudnoci! Pridruzi nam se i u ostalim temama da se malo bolje upoznamo! huug

Tina
Urednici

Ženski Datum rođenja: 14.07.1989
Datum upisa: 08.03.2011
Godina: 25

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AMRICA taj Sub Nov 10, 2012 4:05 pm

1. nedelja trudnoće
Vaša trudnoća
Zvuči čudno, ali u prvoj nedelji, koja se računa kod trudnoće, žena još uvek nije trudna! Početak trudnoće, naime, računa se od poslednje menstruacije tako da, po ovom računanju, ispada da ste vi u prvoj nedelji trudnoće u stvari imali menstruaciju a da do začeća još nije ni došlo. Uskoro će vaš organizam stvoriti jajnu ćeliju koja će za 40 nedelja postati beba.
Kod lekara
Ovo je, ipak, nedelja u kojoj nećete ići kod ginekologa, ali, ukoliko planirate trudnoću već neko vreme, blagovremeno ste već uradili sve preglede i analize i utvrdili da ste zdravi i reproduktivno sposobni. Lekar vam je prepisao da pijete folnu kiselinu i savetovao vas da vodite uredan i zdrav život.
Savet za ovu nedelju
Rešili ste da postanete mama? Odlično, onda ste verovatno već prestali da pušite, pijete veće količine alkohola, da konzumirate opojna sredstva ali i da koristite kontracepciju. Hranite se zdravo i redovno.

2. nedelja trudnoce
Vaša trudnoća
Menstruacija je prestala a, ako niste jedna od 10 do 15 posto žena koje imaju ciklus tačno na 28 dana, još uvek niste trudni. Vaša jajna ćelija sada ovulira i tek treba da se sretne sa razigranim spermatozoidima. Dejt je zakazan za sledeću nedelju.
Savet za ovu nedelju
Počnite da zavodite budućeg tatu jer će vaša jajna ćelija biti zrela samo 24 časa. Ipak, taj podatak ne treba da vam kvari romantiku jer spermatozoidi žive čak 72 sata pa je kraj ove nedelje kao stvoren za ljubav. Oni će u materici sačekati da jajna ćelija sazri.

3. nedelja trudnoće
Vaša trudnoća
Glavna dešavanja sada se odigravaju u vašoj materici. Možda ćete osetiti neke promene: bol u stomaku kao kad treba da dobijete menstruaciju, bol u krstima, osećaćete umor a možda pomislite da ste se prehladili. Ako trudnoća nije planirana, ako uopšte primetite neke od navedenih promena, ni ne slutite da će vam se život u narednih devet meseci jako promeniti.
Razvoj bebe
Vaša beba sada je blastocid - majušna loptica sastavljena od nekoliko hiljada ćelija koje se multipliciraju kao lude. Ta loptica sada se gnjezdi u vašoj materici. U međuvremenu, nastaje i amnitička tečnost – tečnost koju će vaš mali blastocid koristiti kao udobnu postelju nedeljama i mesecima. Sada on dobija potrebni kiseonik i hranu, ali I izbacuje ono što mu nije potrebno, pomoću sićušne cevčice prikačene za krvne sudove zida materice.
Savet za ovu nedelju
Ako ste nestrpljivi da saznate da li ste u drugom stanju pomoći će vam test na hCG hormone. Jedan deo blastocida će se razviti u placentu koja će poizvoditi hormone trudnoće hCG (human chorionic gonadotropin). Test na postojanje ovih hormona već ove nedelje potvrdiće vam trudnoću, ali ako ga uradite sledeće nedelje i on bude pozitivan bićete sigurniji.

slazem se s vama, ali mozda je doslo i ranije do zaceca jer sam ja plodne dane racunala onako uzimajuci neki prosijek u duzini ciklusa jer nikada mi ciklus ne traje isto dana, pa tako da tjesim sebe da je to, ali evo citajuci i ovo sto je Maja napisala u temi Trudnoca-prvo tromjesecje znaci da je moguce da imam vec u prvoj sedmici od zaceca nelagode u stomaku i bolove u krstima sto kod mene traje vec nekih 5 dana
neznam nadam se onom najboljem positive haha :haha: :haha:

AMRICA

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu